skip to Main Content
INFO-LINIA 533 489 722

OUTSOURCING IT z nami
to rozwiązanie Twoich kłopotów z Informatyką.

Firma IDEA Computer Systems działająca na rynku od 1995 roku specjalizuje się w dostarczaniu najnowszej technologii komputerowej wiodących producentów sprzętu i oprogramowania. Jednym ze strategicznych obszarów działania firmy IDEA stała się integracja technologii sieciowych dla sieci lokalnych, rozległych jak i internetu. Wdrażamy rozwiązania sieciowe w oparciu o najlepsze produkty w tym zakresie. Bazujemy na osprzęcie aktywnym firm: 3COM®, D-Link®, Cisco, Netgear, systemach okablowania strukturalnego Molex Premise Networks. W zakresie oprogramowania sieciowego oferujemy sprawdzone rozwiązania oparte na rodzinie systemów Windows 20XX Serwer. Dla tworzonych sieci dostarczamy szeroką gamę platform serwerowych, bazując w tym zakresie głównie na produktach firmy DELL, IBM, HP i INTEL.

Zbuduj swoją własną sieć zanim ….
….. staniesz się częścią czyjejś.

Każde rozwiązanie serwerowe jest dobierane indywidualnie dla potrzeb klienta. Serwery wyposażone są w najnowsze rozwiązania służące monitorowaniu pracy komputera i wszystkich jego elementów, zarówno lokalnie jak i zdalnie poprzez internet. Dla podwyższenia bezpieczeństwa pracy systemów serwerowych firma IDEA oferuje umowy serwisowe przejmujące opiekę nad systemem i sprzętem. Nadzór prowadzony jest zazwyczaj poprzez łącza internetowe – online, zapewniając w ten sposób poprawną i nieprzerwaną pracę 24/7/365 dni w roku. Takie rozwiązania oferowane przez naszą firmę radykalnie zmniejszają konieczne nakłady na informatykę w przedsiębiorstwach naszych klientów.
W zakresie działania firmy IDEA leży również wdrażanie procedur zarządzania bezpieczeństwem informatycznym w firmie. Oferujemy rozwiązania oparte na rodzinie produktów FORTIGATE (urządzenia UTM), dające możliwość wprowadzenia pełnej ochrony na styku sieci lokalnych i internetu. Urządzenia oferują również możliwość prowadzenia pełnego monitoringu tego, co jest odbierane i wysyłane do internetu.

Firma IDEA oferuje również usługi w zakresie internetu. Naszym stałym i nowym klientom polecamy pełen zakres usług, do których należą między innymi: tworzenie i utrzymanie stron www wraz z CMS, bezpieczne skrzynki pocztowe email, serwery plików FTP, sklepy internetowe. W tej dziedzinie działalności naszą szczególną uwagę przykuwa problem bezpieczeństwa korzystania z internetu.
Firma IDEA posiada status Certyfikowanego Instalatora Okablowania Strukturalnego MOLEX Premise Network, dzięki czemu instalujemy okablowanie w najwyższych kategoriach 6, 6A, 7 dając przy tym 25 letnią gwarancję systemową producenta. Instalacje wykonywane przez firmę projektują pracownicy posiadający status Certyfikowanych Projektantów Okablowania Strukturalnego firmy MOLEX oraz wieloletnie doświadczenie.
IDEA uzyskała status Small Business Specialist oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania wykorzystujące produkty firmy Microsoft. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów przeprowadzamy na zlecenie audyty, które mają na celu wprowadzenie polityki zarządzania oprogramowaniem. Daje to możliwość uporządkowania spraw licencji, zakupu brakujących – w najlepszym z możliwych wariantów cenowych jak i rozwiązania problemu legalności.
W związku z szerokimi potrzebami naszych klientów na kompleksową obsługę, firma nasza oferuje całościowe rozwiązania informatyczne. Umożliwiamy również klientom wybór dogodnej formy finansowania inwestycji (leasing, raty).

Sprawdź naszą pełną ofertę już dziś.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY