skip to Main Content
INFO-LINIA 533 489 722

Firma IDEA Computer System jest Brązowym Partnerem FORTINET i posiada w swojej ofercie całą gamę urządzeń tej firmy. Urządzenia firmy Fortinet to sama czołówka rozwiązań sprzętowych, pozwalających w doskonały sposób podwyższyć bezpieczeństwo na styku sieci lokalnej i internetu.
Oprócz tego IDEA jest partnerem firmy SOPHOS posiadającej w swojej ofercie urządzenia UTM Cyberoam.

Rozwiązania Fortinet należą do grupy zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM).
Chronią aplikacje i informacje przesyłane w sieciach komputerowych i w Internecie. Zbudowane są w oparciu własny system operacyjny (FortiOS), aplikacje (FortiGuard), technologie (CPRL) i specjalizowane układy scalone (FortiASIC accelerator). Systemy FortiGate charakteryzują się duża wydajnością i szybkością działania przez co umożliwiają realizację wielu funkcji w jednym urządzeniu i ochronę informacji w czasie rzeczywistym.

lan1
lan2

Dostępne systemy:

FortiGate: rodzina ponad 20 urządzeń.
Fortigate to bramka bezpieczeństwa zbudowana jest w oparciu o specjalizowane akceleratory sprzętowe (ASIC). Zawiera szereg funkcjonalności:firewall, VPN, QoS, antyspam, antywirus, IPS i IDS, webfilter.
FortiGuard – subskrypcja usług antyspam i web filtering
FortiManager: specjalizowany system zarządzania. Jednostka centralna (sprzęt) przeznaczona do centralnego wymuszania polityk na grupie urządzeń FortiGate. Zalecany do implementacji przy instalacjach powyżej sześciu FortiGate-ów. Obsługuje do 5 tyś. urządzeń.

FortiMail: dedykowany sprzęt do ochrony korespondencji elektronicznej. Realizuje funkcje antywirus i antyspam. Działa w trybie proxy, bridge lub serwera poczty z własnym interface'em użytkownika (webmail).
FortiBridge: system umożliwiający budowę konfiguracji fail-open w oparciu o FortiGate. Zalecany tam, gdzie 100% dostępność sieci jest krytyczna.

FortiReporter: Oprogramowanie do analizy logów, korelacji i raportowania w środowisku heterogenicznym (network intelligence)
FodtiAnalyser: urządzenie sprzętowe do analizy ruchu i zdarzeń na urządzeniach Fortigate
FortiClient: Oprogramowanie do zabezpieczenia stacji roboczej: firewall, antywirus, klient VPN w jednym. Działa na systemach Windows.
FortiLog: specjalizowany system do składowania logów z systemów
FortiGate oraz ponad trzydziestu urządzeń firm trzecich. Umożliwia zarządzanie wpisami – dziennikiem zdarzeń.

lan3